AKCE MŠ PATRICE LUMUMBY 14 leden-únor

LEDEN

14. 1. 2024

SLAVÍME NOVÝ ROK ANEB CELÝ DEN V PYŽAMU

Už se stalo tradicí, že příchod Nového roku slavíme i ve školce. Naše pyžamková párty je velmi oblíbená. A nepotřebujeme ani drahé róby, vystačíme si s pyžamkem a županem.

Děti ve všech třídách si užily zábavné dopoledne s pestrým programem, který si pro ně připravily paní učitelky. Nechyběla hudba, tanec, soutěže, hry a dokonce ani pravá polštářková bitva.

ÚNOR

6. 2. 2024

KURZ BRUSLENÍ

Již třetím rokem budou naši předškoláci navštěvovat kurz bruslení v Multifunkční hale ve Vítkovicích pod vedením trenérů z HC Vítkovice Ridera. První lekce začíná v úterý 6. 2. 2024.

14. 2. 2024

MASOPUST

Dnes se kromě klasických masopustních masek, jako jsou zvířátka, nevěsta, strakáč nebo smrtka ve školce setkaly i novodobé masky v podobě princezen Elz, Spidermanů nebo Harry Potterů. Děti si užily dopoledne plné her, soutěží a tance. Nechybělo ani sladké občerstvení.

Děkujeme všem rodičům za úžasnou spolupráci při přípravě masek.

22. 2. 2024

BESEDA S VODÍCÍM PSEM

Dnes nás navštívil pan Ladislav Holba z charity sv. Alexandra, který je hluchoslepý, se svým vodícím psem Kellym. Pan Ladislav si připravil pro děti velice zajímavou a hlavně poučnou besedu. Vyprávěl dětem, jak probíhá výcvik vodícího pejska, čím vším musí být vybaven, jak máme komunikovat s lidmi se zrakovým a sluchovým handicapem a mnoho dalších zajímavostí. Dětem se Kelly velmi líbil, byl velmi pozorný a poslušný. Všechny děti si ho mohly i pohladit.

Děkujeme rodičům za pamlsky a hračky, které jste pejskovi donesli.