Erasmus Days

Ve čtvrtek 13. října začaly třídenní oslavy Erasmus Days, do kterých se zapojila i naše škola společně se vzdělávacími organizacemi z celé Evropy i ze zámoří. Učitelé a žáci sdílejí svoje zážitky a zkušenosti s programem Erasmus+. Projektové dny byly zahájeny v 9. B a v 6. A. Žáci druhých ročníků se připojili k oslavám ERASMUS DAYS také.

Naše škola v letošním školním roce realizuje 3 projekty Erasmus+. Minulý týden jsme organizovali mezinárodní setkání a už na konci listopadu malá skupinka žáků navštíví partnerskou školu ve Francii. Další projekty se zaměřují na vzdělávání učitelů a výjezd minimálně 15 žáků do zahraničí. V květnu skupina žáků devátého ročníku realizovala projekt v Gdaňsku. Podobný zahraniční výjezd připravíme i v tomto školním roce.

Projektové dny seznamují žáky prostřednictvím prezentací, kvizů a dalších aktivit s evropskými zeměmi a jejich tradicemi, které nám projekty spolufinancované Evropskou unií umožnily navštívit. Vzdělávací materiály a drobné dárky věnoval zapojeným třídám Dům zahraniční spolupráce.❤️

#ErasmusDays

A. Buroňová