Karneval a jarmark ve školce

Ve čtvrtek 15. února se běžné ticho a klid mateřské školy proměnilo v kouzelný svět barev, kostýmů a smíchu, když se konal dlouho očekávaný karneval. Pro děti a pedagogy to byl den plný zábavy, kreativity a společného dovádění. Právě karneval přináší do školního prostředí jedinečnou atmosféru radosti a pohody. Ať už jsou to malí klauni, princezny, piráti nebo superhrdinové, všechny děti si našly svůj kostým a s úsměvem na tváři se připojily k veselí. Součástí našeho masopustního veselí byl tradiční jarmark. Přípravy na něj se konají už od pondělí. Celá školka společně peče dobroty, vyrábí si košíčky a peněženky, se kterými se pak děti na školkový jarmark vydají. Ten letošní jsme uskutečnili za podpory Statutárního města Ostravy a dotace nazvané: Expedice za vzděláváním II. Zakoupili jsme dětské obchůdky, ve kterých si děti svoje výrobky vzájemně prodávaly. Rozvíjely svou finanční gramotnost, schopnost komunikovat Byl to den, který přináší do života všech zúčastněných nesmazatelnou stopu radosti a kreativity.