Neuvěřitelný vesmír – projektový den ŠD

V rámci projektového dne “Neuvěřitelný vesmír” jsme s dětmi podnikli virtuální exkurzi do vesmíru. Podívali jsme se na naše Slunce od planety Neptun, prohlédli jsme si planetu Saturn, která je fascinující svou velikostí a také jsme prozkoumali její prstence. Viděli jsme kde se rodí hvězdy, jak vypadají jejich exploze a vysvětlili jsme si co je Bílý trpaslík. Mléčnou dráhu jsme měli jako na dlani. Pro děti bylo velmi poutavé pozorovat srovnání velikostí vybraných planet a hvězd, mezi kterými vypadá naše Země jako mrně. Díky získaným vědomostem jsme si rozšířili obzory, děti dokázaly vyplnit připravené pracovní listy a nakonec své dojmy a zážitky ztvárnit kresbou. Děkujeme Mobilnímu planetáriu za příjemný zážitek.

Akce byla hrazena z Operačního programu Jan Amos Komenský.