Dětské sborové studio Ostrava-Jih

Dozvíte se tady vše o našem dětském pěveckém studiu, jehož členy jsou mladí hudební nadšenci z Ostravy. Podívejte se na fotogalerii, videoukázky, seznamte se s koncerty a soutěžemi, které jsme absolvovali, i s těmi, které nás teprve čekají.

Mrkněte na to, jací zpěváci u nás zpívají, kteří dospělí s námi spolupracují, a pokud se Vám u nás bude líbit, napište nám do návštěvní knihy… :o)

Račte vstoupit !!!

FC Ostrava – Jih

je klub s dlouholetou tradicí. Tento oddíl kopané už funguje bezmála 55 let a měl velmi pestrou historii. Ze začátku nesl název FC NH Ostrava. Poté, co jej v roce 2000 opustil hlavní sponzor, byl klub přejmenován na FC NH Classic Ostrava.

V roce 2007 bylo valnou hromadou ustanoveno nové vedení klubu a zároveň došlo k opětovnému přejmenování fotbalového oddílu na současný FC Ostrava Jih. Kllub si vždy potrpěl na širokou mládežnickou základnu s vysokými soutěžemi. Také mužstvo mužů hrálo vysoké soutěže jako je např. naše druhá liga (naposledy v roce 2000). V současné době hrají muži FC Ostrava Jih první B třídu.

Dres klubu oblékali takoví hráči jako jsou např. Jankulowski, Horváth, Schindler nebo Papadopulos. Tato zvučná jména jsou zárukou velmi kvalitní práce s mládeží. Doufáme, že se i v budoucnu budou odchovanci klubu prosazovat ve světové kopané, a přinášet tak dobré jméno oddílu do povědomí široké fotbalové veřejnosti.

Oficiální stránky FC Ostrava Jih naleznete ZDE.

1. JUDO club Baník Ostrava

Webovské stránky 1. Judo club Baník Ostrava

V současné době se klub nachází v období rozvoje. Od konce minulého milénia, kdy ho představovala základna zhruba padesáti judistů a judistek, sportovních výsledků bylo poskrovnu a klub prakticky fungoval jen díky Radislavu Borbélymu, jenž byl člověkem, který v klubu pracoval, a to od údržby střediska Kunčice, přes trenérskou činnost, až po organizační záležitosti, jsme se dostali do stavu, kdy náš klub čítá na 500 členů, z nichž téměř 95 % činí děti a mládež do 18 let. Cvičí v 6 mateřských školkách a 17 družstvech na 6 místech Ostravy, na jejichž vedení se podílí 30 trenérů. Své centrum máme v prostorách haly Sareza v Ostravě Přívoze, kterou díky velikosti tréninkové plochy a sportovnímu zázemím můžeme v našem sportovním odvětví směle zařadit mezi evropskou špičku. Ušli jsme tedy obrovský kus cesty.

Jako velmi efektivní se jeví systém, kdy jsme založili svá střediska v různých částech města Ostravy, abychom umožnili zejména těm nejmenším zapojit se do sportovní činnosti a rozdělili cvičící do družstev podle věku a výkonnosti. Nejmenší judisté procházejí jednotlivými družstvy podle věku a výkonnosti, aby po dosažení určitých dovedností úspěšně pokračovali ve středisku v Ostravě Přívoze, které je pro náš sport plně vybaveno.

Výsledkem je široká členská základna od těch nejmenších až po seniory a ruku v ruce jdou také výsledky sportovní, neboť se nám podařilo znovu probojovat do nejvyšších soutěží ať už dorostenecké ligy či Extraligy mužů, kde v posledních letech bodujeme na těch nejvyšších příčkách.

V hodnocení klubů českým svazem juda jsme se v posledních dvou letech dokázali umístit mezi třemi nejlepšími kluby republiky. Naší velkou devizou je široký a kvalitní trenérský kádr ve spojení s členskou základnou zaměřenou na děti a mládež, proto můžeme směle říci, že v příštích letech očekáváme ve všech směrech další růst našeho klubu.

Baníkovské judo by nemohlo úspěšně existovat bez vytrvalé každodenní práce sportovců, trenérů, funkcionářů a všech příznivců judistického hnutí. Díky úsilí a obětavosti, opravdovému nadšení všech dosavadních generací judistů (od té průkopnické až po současnou) získalo baníkovské judo mnoho vynikajících výsledků.

V každém období bylo v maximálním zájmu oddílu vychovat nejen maximální počet mladých talentů pro vrcholový sport, ale také dostat se do podvědomí široké vrstvy veřejnosti. Judo je sport, který pro svůj sportovně branný charakter a kladný fyzický i morální vliv stále přitahuje široké vrstvy mládeže, a to z řad chlapců i dívek, a má nezastupitelné místo v rozvoji bojových umění.