Hravé čtení – projektový den ŠD

Čtení je jednou z našich základních dovedností, ale mnohdy je těžké přinutit se vzít do ruky knížku a začíst se do nového příběhu. Obzvlášť v dnešní technické době. O tom, že čtení má své výhody a je velmi zábavné se přesvědčily děti ze školní družiny v rámci projektového dne “Hravé čtení”.

Díky příjemné spolupráci s Knihovnou SVČ Gurťjevova a paní Radkou Strauchvou  jsme si mohli vyzkoušet čtení poutavých knih, zjistit jak dobře rozumíme psanému textu, ale také zda bychom my sami dokázali vytvořit hezký příběh např. formou malovaného čtení pro nejmenší čtenáře.

Navštívili jsme i naši školní knihovnu, abychom si prohlédli, jaké knihy si mohou děti půjčit domů, kdy a za jakých podmínek. Při té příležitosti děti plnily připravené úkoly a pro některé to byl trochu tvrdší oříšek. Opět se nám potvrdilo, že pravidelné čtení dětem prospívá.

Projektový den byl hrazen z Operačního programu Jan Amos Komenský.