Systém využití počítačem podporovaných experimentů

Od října školního roku 2011/2012 se děti z řad žáků druhého stupně scházejí kažkou středu ve Vědeckém klubu.

V tomto kroužku, který vede paní učitelka Ing. Daniela Halatová a paní učitelka mgr. Barbara Glacová, žáci využívají počítače a čidla k nim připojitelná pro experimenty v rámci přírodovědných předmětů. Zabývají se měřením obsahu O2, CO2, teploty, tlaku, intenzity světla, hluku, elektrického napětí, elektrického proudu, vzdálenosti a rychlosti pohybujícího se tělesa, vlhkosti vzduchu, vitální kapacity plic. Žáci si také navrhují vlastní experimenty. Učí se také programovat robota LEGO MINDSTORMS NXT. V části věnované matematice a ICT se žáci učí zpracovávat naměřená data a tvořit grafy.

Ohlasy žáků na kroužek:

Na tomto kroužku se mi líbí, že se tady dělají pokusy a pracuje se tu s počítačem.
Rád programuju robota.
V kroužku je sranda a líbí se nám tu.

Partneři:

Metodické a evaluační centrum, o. p. s.
Gymnázium a Střední odborná škola, Orlová-Lutyně, příspěvková organizace
Gymnázium Hladnov a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Ostrava, příspěvková organizace
Gymnázium, Vítkov, Komenského 145, příspěvková organizace
Mendelova střední škola, Nový Jičín, příspěvková organizace
Slezské gymnázium Opava, příspěvková organizace
Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Základní škola a Mateřská škola Bílovec, Komenského 701/3, příspěvková organizace
Základní škola a mateřská škola Frýdek-Místek, El. Krásnohorské 2254
Základní škola a Mateřská škola Opava, Šrámkova 4 – příspěvková organizace
Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů 15, příspěvková organizace
Základní škola Krnov, Smetanův okruh 4, okres Bruntál, příspěvková organizace
Základní škola Nový Jičín, Komenského 68, příspěvková organizace

Projekt ESF Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Systém využití počítačem podporovaných experimentů k posilování výzkumných kompetencí žáků základních a středních škol.
Realizace projektu: 1. 8. 2009 – 31. 7. 2012
Registrační číslo: CZ.1.07/2.3.00/09.0024
Řešitel: Ostravská univerzita v Ostravě

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.