Místo, kde žijeme – projektový den ŠD

Jak dobře známe své město a své nejbližší okolí, jsme si s dětmi ze školní družiny ověřili v rámci projektového dne, který opět probíhal díky podpoře Operačního programu Jan Amos Komenský.

Učili jsme se pracovat s mapou, najít naši školu a místo svého bydliště. Hledali jsme kudy vede cesta do školy a jestli můžeme jít i jinudy, případně jak využít služeb MHD. Zhlédli jsme zajímavý dokument o našem městě, které je velmi působivé, výjimečné svou minulostí a architekturou. Pro děti pak nebyl žádný problém poznat v kvízu nejvýznamnější místa, památky a budovy Ostravy.

Na závěr našeho projektového dne jsme se, pod vedením pana Zdeňka Kačora a jeho “Dopravního kabaretu”, zábavnou formou poučili o bezpečném pohybu v silničním provozu. Zopakovali jsme si důležité značky, děti si zasoutěžily a užily si spoustu legrace.

Moc děkujeme za krásný zážitek.